Welcome, visitor! [ Login

 

Siirt Sınırsız Escort Nihal

  • Listed: 6 Mayıs 2020 06:00

Description

Her ay ziyaret ettiğimde sık sık kadınların “iyi önyargı” hakkında konuşmak için hijyenik ped veya havlu kullanarak menopozla rahatlama hakkında konuştuğunu duyuyorum. Konutet, artık halka açık etkinliklere katılırken, evde misafirleri ağırlarken, çalışırken veya akşam yürüyüşü yaparken pedleri unutmaktan endişelenmenize gerek yok. Gerçekten bilmediğiniz şey korkutucu. Ne yazık ki bir ucunda iyi haberler var, ancak menopozun birçok farklı semptomun komplikasyonları var. Bu belirtiler arasında sıcak basması, ruh hali değişimleri, terleme ve uyku kaybı, sinirlilik, vajinal kuruluk ve vajinal ağrı bulunur.

Vajinal kuruluk için tıbbi terim “atrofik vajinit” tir, bu temelde vajinal bölgede yeterli nem eksikliği anlamına gelir. Vajinal rahatsızlık esas olarak menopoz sırasında kadınların doğal yağlama kaybından kaynaklanmaktadır. Çünkü vücut genellikle vajinal duvarları küçük bir nem tabakası ile yağlar. Su olarak adlandırılan bu suyun salgılanması, cinsel olarak uyarılan ve kan damarlarındaki kan akışını artıran doğrudan bir üründür. Nasıl bu hoş olmayan değişiklikler, kadınlarda ve kozmetik şirketlerinde kırışıklıklara ve genellikle görünür cilde dikkat çekebiliyorsa, söylenemeyen hikaye, genital dokuların eşit şekilde etkilenmesi ve gerekli dikkati gerektirmesidir.

Menopoz sırasında vajinal rahatsızlık hissederseniz özel bir şey yoktur. Menopozda kadınlık hormonu seviyeleri düşer. Östrojen üretiminin azalması nedeniyle, vajinal duvar sadece inceltmekle kalmaz, aynı zamanda esnekliğini de kaybetmeye başlar. Vajina yağlamayı kaybettikçe ve kurudukça vajinal rahatsızlık artar, bu da vajina çevresindeki dokunun kanamasına ve yırtılmasına neden olur. Doğru tedavileri aramadığınız ve yönetmediğiniz sürece, menopozdaki kadınların bu noktada duymak istedikleri, seks gerektirdiği için çok acı vericidir. Vajinal kuruluğun yoğunluğu, yaşamı ne kadar rahatsız edici veya şiddetli olursa olsun kadından kadına değişebilir.

Vajinal rahatsızlıktan asla yalnız olmayacağınızı bilerek tahliye etmek isteyebilirsiniz. Menopoz sonrası kadınların% 50’den fazlası menopozun farklı aşamalarında bu sorunla karşı karşıyadır. Her yıl 2 milyondan fazla kadının menopoza girdiği ve her gün 5.000’den fazla kadın bulduğu tahmin edilmektedir. Menopozdan sonra östrojen üretiminde bir azalma, tedavi ve diğer menopozal tedavi ile değiştirilmedikçe ağrılı cinsel deneyim ve vajinal yanıklar ile sonuçlanır. Kafaka durumlarda, buradaki kadınların bir tür akıntı hissetmesi ve vajinada genel tahriş yaşaması yaygındır. Bir kadının vajinal kuruluğunun diğer yaygın semptomları, seks sırasında hafif kanama, hafif yanma, vajina çevresinde kaşıntı, pantolon giyerken artan rahatsızlık ve idrar sıklığını içerir.

Menopozda kaşıntı, iç veya dış olabilen vulvar dokusunun kuruması nedeniyle iki yönde dış kaşıntı alabilir. Bu nedenle asit ve koruyucu nem kaybedilir. Türsel yakınlık anının sonunda belirtilen hafif kanama, vajinanın rüptüre dokusunu gösterir. Ortaklar, gereksiz vajinal dokuyu gereksiz yere daha fazla yırtabilecek güçlü penetrasyonlardan kaçınmaya dikkat etmelidir. Üyelan yağlama, artan güç ve sürtünme sorunudur.

Vajinal kuruluğun başka fiziksel, duygusal ve çevresel nedenleri olsa da, yakın zamanda hormon replasman tedavisi (HRT) geçiren kadınlar menopoz dışındaki nedenlerden kaynaklansa bile ciddi vajinal kuruluk belirtileri yaşayabilirler. Kronik stres seviyeleri, diğer menopoz semptomlarının komplikasyonlarının sonuçlarını veya metastazlarını kabul etmese bile, vajinal rahatsızlık düzeyini artırmada merkezi bir rol oynayabilir. Vajinal kuruluk ve rahatsızlık dahil olmak üzere yaşam kalitesi menopozdaki değişikliklerden çok olumsuz etkilenen hiçbir kadın olmamalıdır.

Menopozunuzun daha iyi bir parçası için hala cinsel olarak aktif ve ortak olacağınız göz önüne alındığında, bir dizi önleme ve tedavi seçeneğini düşünebilir ve daha önce olduğu gibi hayatın tadını çıkarabilirsiniz.

Eşiniz veya doktorunuzla nasıl ‘kişisel’ düşünürseniz düşünün, bu belirtiler veya değişiklikler hakkında konuşmaktan korkmanıza gerek yoktur. Bunun doğal bir geçiş olduğunu unutmayın. Hekimunuz bu konuyu gündeme getirmede aktif olarak liderlik yapmıyorsa, tartışmaya yol açan sorunu gündeme getirin. Nihayetuçta, acı veya kâr sizin seçiminizdir, bu yüzden seçiminizdir. Bu normal.

133 total views, 1 today

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply